Warsztaty 29.10.2022 w Ortho-Fit andersa 25, godz 10-16, cena 250 zł, cena zawiera: prowadzenie zajęć przez certyfikowanego nauczyciela jogi Mateusza Dekera z Yoga Academii z Poznania- trzy części techniczne z wykorzystaniem przyborów jogowych (maty, paski, bolstery, koce, klocki), medytacja i oddechy oraz wegetariański posiłek.

Zalety wygięć ciała w tył są nie do przecenienia. Opisując pozytywne skutki ich praktyki
mówi się o uwalnianiu napięć gromadzonych w mięśniach oraz podnoszeniu odporności
całego organizmu. To również doskonały sposób na opuszczenie strefy komfortu, ponieważ w codziennym życiu rzadko mamy okazję do intensywnego otwierania klatki piersiowej oraz wyginania kręgosłupa.
Część techniczna warsztatów będzie podzielona na trzy części. W części pierwszej skupimy się na obszarze klatki piersiowej i obręczy barkowej. Postaramy się odnaleźć w niej jak najwięcej przestrzeni wykorzystując do tego rozciąganie oraz ruchy oddechowe. Część druga poświęcona będzie rozciągnięciu zginaczy bioder oraz całej przedniej taśmy ciała, co umożliwi bezpieczne wchodzenie w wygięcia. W ostatniej, trzeciej części przejdziemy do pracy ze wzmacnianiem taśmy tylnej, która jest odpowiedzialna za wprowadzanie i utrzymywanie naszego ciała w pozycji wyprostnej oraz w wygięciach.